Cloud, webhosting

Služba Cloud umožňuje použití extérních IT prostředků pro zpracování firemních dat. Využití Cloudu přináší možnost zapomenout na investice do rychle stárnoucího hardware. Společně s využitím virtualizace se stává přizpůsobení výpočetního výkonu, diskových kapacit i operační paměti dostupnější než kdykoli předtím.

Současně je takové řešení účinným nástrojem ke snižování investic do informačních technologií a jejich rozložení v čase, které odpovídá aktuálním potřebám. Odpadají tradiční investice do zpočátku naddimenzovaných serverů, které jsou před koncem své životnosti na hranici použitelnosti. Další úspory pak hostovaná řešení přináší v oblasti bezpečnosti.

Největší brzdou rozvoje cloudových řešení je překonání psychologické překážky – vědomí, že firemní data nejsou doma v bezpečí a může je někdo zneužít. Opak je pravdou! Zabezpečení datacenter proti požáru i proti vniknutí neoprávněných osob, proti výpadkům energií i konektivity je nadstandardní. Odpadá nutnost vyčlenění samostatné klimatizované místnosti pro servery. V případě havárie hardware je obnova záloh a znovuzprovoznění systémů díky virtualizaci velmi rychlé a navíc v režii poskytovatele.

Společnost EG-Expert implementuje svá softwarová řešení nejen v rámci IT infrastruktur svých zákazníků, ale stále častěji právě v rámci hostovaných řešení ve spolupráci s dalšími partnery.

Příkladem může být implementace a provoz řešení MS DYNAMICS NAV ZIS ve společnosti Jablonecká energetická a.s. v Cloudu od společnosti České Radiokomunikace. Klasický webhosting využívá např. firma Gumárny Trutnov pro uložení dat z oblasti řešení Energetického managementu.

Naši klienti a reference

Na základě dlouhodobých zkušeností se spolehlivými službami a odbornými znalostmi společnosti EG – Expert, nejen v oblasti IT, mohu říci, že spolupráce významným dílem přispívá k zefektivnění využití dat sbíraných v elektroenergetické přenosové soustavě ČR.

Petr Spurný, DiS, ČEPS, a.s.